Pomysł powstał w czasie trwania akcji wielkopostnej na portalu PSPO. Widząc Wasze zainteresowanie naukami Ojców Pustyni postanowiliśmy stworzyć stronę, gdzie znajdziecie codzienny zastrzyk mądrości mnichów na różne tematy. Szczególnie chcemy odpowiedzieć na pytanie: jak się modlić? Pragniemy ukazać modlitwę serca jako drogę do Boga i uporządkowania własnego życia.

Sprawa jest prosta…

Po prawej stronie znajdziecie formularz zapisywania się do naszego newslettera. Dzięki dołączeniu do subskrybentów, codziennie na swojego e-maila otrzymasz naukę Ojców Pustyni na dany dzień. Jest to niezwykle proste i zajmie ci niecałe 3 minuty, a przyniesie wiele pożytku duchowego :).

Kim jesteśmy?

Jesteśmy benedyktynami z Opactwa tynieckiego i tworzymy pierwsze w Polsce Centrum Duchowości Benedyktyńskiej w wersji on-line. Żyjemy według Reguły św. Benedykta i jesteśmy nią zafascynowani. Tą radością codziennego życia chcemy dzielić się z Wami, i stąd inicjatywa wyciągająca na światło dzienne naukę Ojców Pustyni, od których czerpiemy siłę i inspirację.